Dzieci z gminy Sieroszewice zostały nagrodzone za wykonanie pomysłowych zakładek do książek. Na konkurs zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach wpłynęło 175 prac.

Podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Najpiękniejsza zakładka do książki” i wręczenie nagród odbyło się we wtorek, 31 maja, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach. Zaproszonego gościa wójta Anatola Piaskowskiego powitała dyrektor książnicy Maria Marciniak, która jest pomysłodawcą i organizatorem konkursu. Do udziału w konkursie na wykonanie zakładki zaproszono przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Przy ocenie prac jurorzy brali pod uwagę: zgodność z regulaminem, wyraz artystyczny, estetykę, pomysłowość i samodzielność wykonania pracy. Komisja w składzie: Maria Marciniak (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach), Arleta Walczak i Ewa Kotowska-Rasiak wybrała 30 najładniejszych zakładek. Były one oceniane w trzech kategoriach wiekowych.

Laureaci w kategorii przedszkola i zerówki: Oliwier Jeziorny (Publiczne Przedszkole w Latowicach), Lena Kędzierska, Krzysztof Komin (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Masanowie), Magdalena Solarczyk, Filip Śledź, Jan Wachoński (Publiczne Przedszkole w Psarach), Marcelina Kowalska (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Rososzycy), Agata Sobczak (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Sieroszewicach), Barbara Stępień (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Strzyżewie), Antoni Frankiewicz, Nadia Szron, Iga Walczak (Publiczne Przedszkole w Wielowsi).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III: Zuzanna Fabrowska, Antoni Płomiński, Mateusz Wojtysiak (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Lena Kostera, Stanisław Kostera (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Zuzanna Kawaler, Bartosz Skowroński (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Michalina Maniewska, Marcel Sobczak (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Wiktor Kasprzak, Jan Piaskowski (Szkoła Podstawowa w Wielowsi).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV-VIII: Miłosz Kaszewski, Maja Komin (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Malwina Właśniak (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Julia Niklas (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Lena Mateusiak (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Anna Maciejewska, Radosław Owczarek (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureatom dyplomy i nagrody wręczyli wójt Anatol Piaskowski i dyrektor biblioteki Maria Marciniak.

Włodarz gminy Sieroszewice złożył milusińskim życzenia z okazji Dnia Dziecka. Były też życzenia i słodki upominek dla dzieci od dyrektor biblioteki.

Wszystkie zakładki można oglądać przez dwa tygodnie na wystawie pokonkursowej w bibliotece w Sieroszewicach.

Ewa Kotowska-Rasiak