Zamki dmuchane, animacje, pokaz sprzętu i maszyn Gminnego Zakładu Komunalnego oraz Ochotniczych Straży Pożarnych to tylko niektóre atrakcje, które były dostępne podczas wydarzenia pn. ,,Święto Wody’’, organizowanego 29 maja na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach. Festyn połączono z 30. jubileuszem Gminnego Zakładu Komunalnego w Sieroszewicach. Uroczystość otworzył Kierownik Gminnego Zakładu Komunalnego Marcin Dachowski.

Na wszystkich przybyłych czekała pyszna grochówka, pachnący grill, lody i domowe ciasto. W trakcie wydarzenia ogłoszono wyniki konkursu plastycznego ,,Kocham przyrodę i oszczędzam wodę’’. Nagrody dla laureatów wręczyli Wójt Gminy Anatol Piaskowski, Kierownik Gminnego Zakładu Komunalnego Marcin Dachowski oraz Wiceprezes Zarządu Spółdzielczego Banku Ludowego w Skalmierzycach Leszek Włodarczyk. Wójt Gminy podziękował zaangażowanym w organizację wydarzenia, jak również mieszkańcom za tak liczne przybycie.  Na uroczystości obecna była Sekretarz Gminy Mirosława Busza.

Podczas festynu swoje zdolności artystyczne zaprezentowali przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Latowicach, zespół taneczny ze Szkoły Podstawowej w Wielowsi oraz wokalistki z Gminnego Ośrodka Kultury. Gwiazdą imprezy był kabaret EWG z Doruchowa.

Organizatorami ,,Święta Wody’’ byli Wójt Gminy Sieroszewice, Gminny Zakład Komunalny w Sieroszewicach oraz Rada Sołecka wsi Sieroszewice. W akcję włączyły się również lokalne instytucje w tym Nadleśnictwo Taczanów, Spółdzielczy Bank Ludowy w Skalmierzycach, MZO S.A. Zakład Oczyszczania i Gospodarki Odpadami oraz Gminna Biblioteka Publiczna, które wystawiły swoje stoiska.

Mieszkańcy gminy spędzili niedzielne popołudnie na aktywnej zabawie w radosnej i rodzinnej atmosferze.