Dzień Objawienia Pańskiego, zwany Świętem Trzech Króli jest istotnym punktem w kalendarzu liturgicznym, gdyż należy do jednych z pierwszych świąt, które ustanowił Kościół. W ten dzień wspominamy Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara, którzy wyruszyli do Betlejem, by pokłonić się Nowo Narodzonemu Jezusowi. Orszak Trzech Króli to największe uliczne Jasełka na świecie, nawiązujące tak do chrześcijańskiej tradycji, jak i polskiej obrzędowości. Dlatego Parafia Polskokatolicka przy współpracy z Fundacją Orszaku Trzech Króli z Warszawy oraz parafianami zorganizowali w naszej okolicy Czwarty Orszak Trzech Króli. Pomysłodawcą był proboszcz parafii ksiądz infułat Julian Kopiński. Hasło przewodnie tegorocznego Orszaku brzmiało „ Cuda, Cuda Ogłaszają”. Po Mszy Świętej w Strzyżewskiej Świątyni wyruszyliśmy do Kotłowa w barwnym Orszaku za Gwiazdą Betlejemską i Trzema Królami, prowadzonymi przez Straż Pożarną ze Strzyżewa. Każdy uczestnik Orszaku otrzymał koronę, śpiewnik i kolorowe balony. Wierni nieśli również kolorowe sztandary. Głównymi postaciami w pochodzie były właśnie Kacper, Melchior i Baltazar, którym towarzyszyły przebrane pięknie dzieci. Na całej trasie Orszaku wybrzmiewały kolędy w wykonaniu księdza Juliana oraz pozostałych uczestników. W Orszaku wzięli udział mieszkańcy okolicznych miejscowości w różnym wieku, ale głównie rodziny z dziećmi.
Po dotarciu Orszaku na plac przykościelny w Kotłowie uczestnicy mogli podziwiać Jasełka w wykonaniu dzieci ze „Strzyżewskich Nutek” przygotowane przez panie Anitę Setecką i Magdalenę Zając. Następnie wszyscy wzięli udział we wspólnym biesiadowaniu przy ognisku i śpiewaniu kolęd. Dla wszystkich dzieci przygotowano słodkie upominki.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział, za pomoc w przygotowaniach do Orszaku. Dziękujemy serdecznie sponsorom oraz uczestnikom – dzieciom, rodzicom, każdemu który z uśmiechem na twarzy, kroczył ,by oddać pokłon Świętej Rodzinie – Jezusowi Maryi i Józefowi. Niech na stałe w tradycji parafii i okolicy wpisze się Orszak Trzech Króli. Zapraszamy już dzisiaj za rok do barwnej inscenizacji przeżyć Święta Trzech Króli.

proboszcz parafii ksiądz infułat Julian Kopiński