W niedzielę, 17 marca 2019 roku, w sali wiejskiej w Parczewie zorganizowano Dzień Babci i Dziadka. Mieszkańców Parczewa i Bibianek oraz zaproszonych gości powitał sołtys Parczewa Eugeniusz Szymankiewicz, który złożył wszystkim babciom i dziadkom życzenia. Wśród gości byli: Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski z żoną, Radna Gminy Sieroszewice Wiesława Smółka, Radny Powiatu Ostrowskiego Zdzisław Jaźwiec, o. Franciszek i o. Ludwik z parafii w Sadowiu, sołtys Bibianek Maciej Marciniak, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jerzy Pawłowski, grono pedagogiczne Szkoły Podstawowej w Parczewie, seniorzy i dzieci.

W swoim wystąpieniu Pan Wójt podziękował za zaproszenie i życzył wszystkim seniorom przeżycia starości w zdrowiu. Do życzeń dołączył się również Radny Powiatu Ostrowskiego Zdzisław Jaźwiec, Radna Gminy Sieroszewice Wiesława Smółka oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach Jerzy Pawłowski.

Spotkanie umilił występ uczniów Szkoły Podstawowej w Parczewie oraz zespół wokalno-instrumentalny pod dyrekcją Henryka Jamroziaka. Partie solowe wykonała Lilianna Smółka i Wiktoria Prajzner.

Dla gości przygotowano poczęstunek. Organizatorami Dnia Babci i Dziadka byli: Ochotnicza Straż Pożarna w Parczewie oraz mieszkańcy Parczewa i Bibianek wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich i Szkołą Podstawową w Parczewie. Uroczystość została dofinansowana ze środków Gminy Sieroszewice w ramach realizacji zadań publicznych. 

Opracowała: Marzena Sztukowska