Dożynki parafii pw. Chrystusa Króla w Sadowiu rozpoczęły się uroczystą mszą świętą, która została odprawiona w samo południe, 27 sierpnia. Wierni zgromadzili się, aby podziękować za zbiory i prosić o błogosławieństwo na przyszły okres. Gospodarzami święta plonów w tym roku zostali mieszkańcy Parczewa i Bibianek, którzy zaprosili mieszkańców do wspólnej biesiady na placu przy sali wiejskiej w Parczewie.

W wydarzeniu wziął udział Starosta Ostrowski Paweł Rajski, Przewodniczący Rady Powiatu Ostrowskiego Piotr Walkowski, Radni Powiatowi, Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, Zastępca Wójta Gminy Bartosz Kubica oraz Przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Rafał Bartnik.

W obchody dożynkowe włączyły się dzieci z Szkoły Podstawowej w Parczewie, które pod czujnym okiem pedagogów przygotowały występy artystyczne, tańce i śpiewy. Zabawnym akcentem okazał się pełen humoru skecz oraz przyśpiewki w wykonaniu kreatywnych mieszkańców gminy. Atrakcji i rozrywki dostarczył również występ wspaniałej wokalistki, pianistki i dyrygentki Katarzyny Zawady.

Na podziękowanie zasługuje również Koło Gospodyń Wiejskich w Parczewie, które zadbało o poczęstunek oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Westrzy, która udostępniła dzieciom swój wóz strażacki.

Wydarzenie były współfinansowane ze środków gminy Sieroszewice w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych.