W sobotę, 26 sierpnia na stadionie gminnym w Sieroszewicach odbył się Turniej o Puchar Wójta Gminy Sieroszewice w piłce nożnej. Od samego rana boisko zapełniło się zawodnikami naszej lokalnej drużyny Iskra-Prosna oraz zawodnikami z różnych okolicznych drużyn, gotowymi do podjęcia rywalizacji.

Rozgrywki odbyły się w dwóch kategoriach ORLIK E2 (rocznik 2014) oraz ŻAK F2 (rocznik 2016). Zawodnicy pokazali swoje umiejętności oraz miłość do piłki nożnej, a zgromadzeni rodzice dopingowali młodych graczy.

Po emocjonujących rozgrywkach przyszedł czas na ceremonię wręczenia medali oraz pucharów, które otrzymały wszystkie drużyny, niezależnie od wyników meczów.  Dekoracji dokonał Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, Zastępca Wójta Gminy Bartosz Kubica oraz prezes klubu GKS Iskra-Prosna Sieroszewice Marcin Masłowski. Wójt Gminy podziękował organizatorom oraz wszystkim zgromadzonym sportowcom za promowanie ducha sportu.

Szczególne podziękowania należą się trenerowi klubu, – Jackowi Płomińskiemu. Jego praca
i zaangażowanie odegrały kluczową rolę w organizacji tego sportowego wydarzenia.

Po zakończonych rozgrywkach sportowych Wójt oraz Zastępca Wójta przybyli na III Zlot Pojazdów Pożarniczych w Sieroszewicach, aby symbolicznie wyrazić wdzięczność dla pracy strażaków.

Wydarzenie rozpoczęło się paradom pojazdów pożarniczych, tych najstarszych zabytkowych modeli, aż po współczesne jednostki ratowniczo-gaśnicze.

Uczestnicy zlotu mogli podziwiać prezentację sprzętu strażackiego, pokaz gaszenia sikawką konną w wykonaniu OSP Zamość oraz pokaz cięcia aut przez OSP Sieroszewice.

Na festynie można było spotkać również policjantów. Stoisko policji najchętniej odwiedzały dzieci, aby zapoznać się z przedstawicielami służb mundurowych oraz ich sprzętem.

Najmłodsi mogli poskakać na dmuchańcach oraz uczestniczyć w konkursach sprawnościowych i plastycznych przygotowanych przez klauna Czesio. Prawdziwą niespodzianką był również deszcz cukierków zrzuconych z strażackiego podnośnika.

III Zlot Pojazdów Pożarniczych organizowany był przez Stowarzyszenie „Ogniste serca”.

Wójt Gminy serdecznie dziękuje organizatorom oraz wszystkim zaangażowanym strażakom.

Wydarzenia były współfinansowane ze środków gminy Sieroszewice w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych.