W niedzielne popołudnie, 27 sierpnia Stowarzyszenie „Aktywny Strzyżew” i Powiatowe Koło Koło Hodowców Koni w Ostrowie Wielkopolskim zaprosili okolicznych mieszkańców na festyn pt. „Powrót do tradycji”, przy sali wiejskiej w Strzyżewie.

Główną atrakcją tego wydarzenia był konkurs powożenia bryczek parokonnych, jednokonnych i z kucykami o Puchar Starosty Ostrowskiego. Uczestnicy mieli okazję pokazać swoje umiejętności w prowadzeniu zaprzęgów konnych, podczas pokonywania specjalnie przygotowanego toru. Impreza ta była okazją dla miłośników koni do spotkania się i rywalizacji.

Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski wraz z Senator RP Ewą Matecką oraz Starostą Ostrowskim Pawłem Rajskim mieli zaszczyt wspólnie wręczyć puchary zwycięzcom zawodów oraz złożyć im gratulacje.

Na zakończenie imprezy na scenie pojawiła się gwiazda wieczoru, zespół „Dżentelmeni”. Publiczność bawiła się doskonale.

W organizację festynu zaangażowała się również Rada Sołecka wsi Strzyżew, Ochotnicza Straż Pożarna Strzyżew oraz Koło Gospodyń Wiejskich, które zapewniło atrakcje kulinarne.

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi, Starostę Ostrowskiego oraz ze środków budżetu gminy Sieroszewice w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2023 roku.