Dzień Samorządu Terytorialnego to święto, które upamiętnia wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku. Były to pierwsze po ponad półwieczu w pełni wolne i demokratyczne wybory w III RP.  Doprowadziły one do odrodzenia w naszym kraju samorządu terytorialnego. Dla wspólnoty gminnej bardzo ważną datą był 8 marca 2020, w którym to dniu obchodzono 30 – lecie samorządu terytorialnego. To…

Czytaj więcej