W środę, 9 czerwca 2021 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyła się XXVI edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego corocznie przez Gminny Ośrodek Kultury w Sieroszewicach. Celem konkursu jest jak zawsze rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji, kształtowanie języka, wyobraźni oraz promowanie młodych talentów z Gminy Sieroszewice.

Recytatorów oraz ich opiekunów powitał Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Jerzy Pawłowski. Podczas tegorocznego konkursu zaprezentowali się uczniowie ze szkół podstawowych z Wielowsi, Ołoboku, Parczewa, Zamościa i Sieroszewic. Młodzież wystąpiła w dwóch kategoriach wiekowych, recytując utwory znanych polskich poetów m.in.: Marii Konopnickiej, Danuty Wawiłow, Wandy Chotomskiej, Jana Kochanowskiego i Wisławy Szymborskiej.

Jury w składzie: Beata Hajdziony (przewodnicząca), Jerzy Pawłowski, Klaudia Derdas oraz Magdalena Zając zdecydowało o przyznaniu następujących nagród i wyróżnień:

Laureaci w kategorii Szkoła Podstawowa – klasy IV – VI

I nagroda – Barbara Kapałka – SP. w Sieroszewicach

I nagroda – Witold Mendera  – SP. w Sieroszewicach

II nagroda – Jakub Dysma – SP. w Wielowsi

II nagroda – Zuzanna Wojtysiak  –  SP. w Ołoboku

III nagroda – Wiktoria Jaszczyńska  – SP. w Zamościu

III nagroda –  Anna Maciejewska – SP. w Zamościu

 

Wyróżnienia:

Hubert Chwiłkowski – SP. w Ołoboku

Lena Mateusiak – SP. w Wielowsi

Szymon Marek – SP. w Sieroszewicach

Laureaci w kategorii Szkoła Podstawowa – klasy VII, VIII

I nagroda – Martyna Kowalczyk – SP. w Parczewie

I nagroda – Karolina Błaszczyk – SP. w Wielowsi

II nagroda – Julia Gąsiorek – SP. w Wielowsi

III nagroda – Katarzyna Skrobańska – SP. w Zamościu

Gościem konkursu był Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, który wręczył dyplomy wraz z nagrodami i pogratulował wszystkim uczestnikom, kierując do nich ciepłe słowa. Podziękował także opiekunom recytatorów oraz organizatorom konkursu. Nagrody zostały ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Sieroszewicach.