W ramach akcji „Koszyk książek dla seniorów” dyrektor biblioteki Maria Marciniak udała się z wizytą do Dziennego Domu Senior + w Latowicach, gdzie drugiej grupie osób zaprezentowała książki.

Spotkanie z pierwszą grupą seniorów odbyło się tydzień wcześniej, 20 maja. W następny czwartek, 27 maja, Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, udała się z kolejną wizytą do Dziennego Domu Senior + w Latowicach z nową ofertą książkową, w której znalazły się powieści: „Nemezis” i „Niemy świadek” Agaty Christie, „Smak szczęścia” i „Zacznij od nowa” Jadwigi Courths-Mahler, biografia Elżbiety II, „Tydzień w Antoninie” Bojanowskiego oraz poradniki: „Zdrowa kuchnia przez cały rok” i „Droga do zdrowia” Michała Tombaka. Przedstawiła też „Liryki” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Po prezentacji książek pani Maria przeczytała wiersz Gałczyńskiego pt. „Spotkanie z matką” w związku z obchodzonym dzień wcześniej Dniem Matki. Z okazji tego święta oraz Roku Baczyńskiego obchodzonego w 100. rocznicę urodzin poety, dyrektor książnicy przeczytała również fragment książki „Matki wielkich Polaków” dotyczący matki Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W spotkaniu uczestniczyły: Anna Jędrzak, koordynator Dziennego Domu Senior + w Latowicach i Wioletta Pietrzak opiekunka seniorów.

Ewa Kotowska-Rasiak