Sukcesem zakończyła się niedzielna inicjatywa społeczności lokalnej, Rady Rodziców i pracowników Szkoły Podstawowej w Wielowsi, którzy „grali” w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Wielowiejskiej akcji patronował Anatol Piaskowski, wójt Gminy Sieroszewice.

W tym roku po raz pierwszy w Wielowsi z dużym rozmachem zagraliśmy dla WOŚP.

Cieszy nie tylko wynik finansowy (na rzecz WOŚP uzbieraliśmy 12 255,34 zł), jednak najbardziej zadowala zaangażowanie i obecność zainteresowanych dorosłych i niedorosłych.

W czasie finału wiele się działo. Najmłodsi pokazali się w pięknych kolorowych strojach, chętnie pozowali do zdjęć na ściance foto oraz bawili się w rytm muzyki, kręcili „bączki” i hula-hop.

Trochę starsza młodzież chętnie też włączyła się do zabawy, mogła spróbować swoich sił i umiejętności na ściance wspinaczkowej, przy stole tenisowym oraz grając w piłkarzyki.

Dorośli mieli okazję usiąść, porozmawiać oraz skosztować kawy i pysznego tortu ufundowanego na tę okoliczność przez Cukiernię „Carmen”. Niektórzy z nostalgią wybrali się w podróż czerwonym „maluszkiem” kierowanym przez właściciela, Karola Koziołka.

Na scenie i wokół niej też było gwarno. Występowali uczniowie naszej szkoły, którzy mieli okazję zaprezentować się przed tak wspaniałą publicznością. Z inicjatywy rodziców działały stoiska gastronomiczne. Panie konsultantki prezentowały kosmetyki Mary Kay. Absolwentki malowały buzie dzieciom. Można było też posłuchać muzyki na żywo, gości w tamburynem i akordeonem witały śpiewające nauczycielki.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała Marzena Przybyłek,  przewodnicząca Rady Rodziców w SP w Wielowsi;  Piotr Glapiak i Patryk Radkowski,  absolwenci naszej szkoły, obecnie wolontariusze WOŚP oraz Mirosława Kmiecik, dyrektor SP w Wielowsi.

Realizacja akcji nie byłaby możliwa bez finansowego i rzeczowego wsparcia członków społeczności lokalnej. Do współpracy włączyli się wójt Gminy Sieroszewice, Anatol Piaskowski;  Zastępca Wójta, Bartosz Kubica; Renata Koziołek i Paweł Mrugalski, radni Gminy Sieroszewice; Stowarzyszenie Seniorów z prezes Anną Ławrynowicz i Marią Garcarek; Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej, prowadzone przez prezesa, Sławomira Drykę; strażacy, harcerze, Rodzice i Uczniowie. Wszystkich ze sceny zabawiał, DJ Artur Śniegocki.

Znalazło się też bardzo wielu darczyńców, którzy chętnie pracowali na rzecz WOŚP i uzupełniali kolorowe puszki.

Mirosława Kmiecik