Kolorowe prace, wśród których przeważały kartki z serduszkami, nadesłano na konkurs plastyczny zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach. Autorom najładniejszych walentynek gratulował wójt Anatol Piaskowski.

We wtorek, 18 lutego, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Kartka walentynkowa”. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów szkół podstawowych. Była to już czternasta edycja konkursu cieszącego się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, a jego pomysłodawcą i organizatorem jest Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Na konkurs wpłynęły 83 prace. Łącznie we wszystkich czternastu konkursach wykonano 1707 kartek walentynkowych, a nagrodzono 356. Przy ocenie walentynek jurorzy brali pod uwagę: samodzielność, wyraz artystyczny, pomysłowość i estetykę wykonania. Komisja w składzie: Maria Marciniak (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach), Dominika Kucharska i Janina Maciaszek (bibliotekarki) wybrała 27 najładniejszych kartek.

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III to: Zuzanna Fabrowska, Nadia Goździk, Paweł Sodolski, Wiktoria Śniatała (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Marcel Andrzejczak, Kacper Klawiński (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Kaja Nadolska (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Zuzanna Miedzianowska, Lena Przybylak, Maciej Szukalski (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Alan Napierała (Szkoła Podstawowa w Wielowsi),Wiktoria Jaszczyńska, Zuzanna Jaszczyńska (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV-VIII to: Julia Fabrowska, Karol Śniatała (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Klaudia Klawińska, Natalia Kwiatek, Nikodem Łęgowski (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Bartosz Kotas (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Ksawery Nadolski (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Agata Przybylak (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Natalia Lisiak, Lena Mateusiak, Julia Skrzypińska (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Karolina Krysiak, Katarzyna Skrobańska, Zofia Warga (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureatom gratulował wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, który przybliżył sylwetkę św. Walentego i zachęcał dzieci do udziału w kolejnych konkursach plastycznych. Wszystkie kartki walentynkowe będzie można oglądać na wystawie pokonkursowej w bibliotece w Sieroszewicach.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak