Szkoła Podstawowa w Masanowie została laureatem 3 edycji konkursu ,,Ziemi na ratunek”.  W dniu 21 grudnia przed budynkiem szkoły odbyło się oficjalne przekazanie nagrody- serca na nakrętki.

W wydarzeniu uczestniczyli: Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski,  Wiceprzewodniczący Komisji i jednocześnie sołtys Masanowa Stanisław Płomiński, Podleśniczy z Bilczewa Klaudia Chechelska, Dyrektor Szkoły Renata Suchorzewska oraz wychowawczyni Zofia Nowakowska wraz z przedszkolakami.

Prezeska Stowarzyszenia EKOklub, organizatorka i autorka projektu ,,Ziemi na ratunek” Halina Kaźmierczak podsumowała aktywność proekologiczną uczestników gminnego konkursu. W przedsięwzięciu brały udział: SP w Masanowie, SP w Ołoboku, SP w Sieroszewicach, SP w Zamościu i Publiczne Przedszkole w Wielowsi.  Szczegóły prac można znaleźć na stronach internetowych: www.ekoklub.org.pl oraz w biuletynie gminnym w zakładce ochrona środowiska.

Wójt Gminy Sieroszewice pogratulował zwycięzcom i podkreślił, że przekazane serce było wyjściem naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Masanowa. Dyrektor Renata Suchorzewska, odbierając pamiątkowy dyplom dla szkoły i koordynatorki Danuty Walczak podziękowała za współpracę grona pedagogicznego i rodziców w tym projekcie.

Po wspólnym przecięciu wstążki obecni na spotkaniu wymienili się  życzeniami świąteczno- noworocznymi. Halina Kaźmierczak dziękując za mijający pracowity rok proekologicznej współpracy z Ekoklubem zaprosiła do kolejnych aktywności w przyszłym 2022 roku.

Szkoła w Masanowie od lat zbiera plastikowe nakrętki dla chorego kolegi Jakuba i dalej będzie to czynić korzystając z serca. Mieszkańcy Masanowa już włączyli się w pomoc.

Projekt ,,Ziemi na ratunek- III- edycja” współfinansowano ze środków budżetu gminy Sieroszewice w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w roku 2021.