W niedzielę, 21 lipca 2019 r. odbyła się w Szczytnikach VII edycja imprezy pn. SMAKI LGD. W konkursie kulinarnym Gminę Sieroszewice reprezentowało Koło Gospodyń Wiejskich z Rososzycy. Panie wywalczyły II miejsce.

Motywem przewodnim tegorocznego konkursu była ryba. Drużyny przygotowały mnóstwo smakołyków, lecz zwycięskie okazało się KGW Sędzimirowice, które przyrządziło – rosół z karpia i suma. Panie rywalizowały także o tytuł Masterchefowych LGD, wykonując „na żywo” danie konkursowe. Słynna „tajemnicza skrzynia” kryła w sobie spody od tortów, a zadanie drużyn polegało na przygotowaniu ich  i udekorowaniu.

Gościem specjalnym imprezy i jednocześnie przewodniczącym jury był popularny kucharz Jan Kuroń. Przygotował on specjalny pokaz kulinarny, podczas którego przyrządził zupę rybną oraz ragout z dorszem. Imprezę umilały także występy lokalnych  zespołów muzycznych.

Panie z KGW, które brały udział w konkursie, przygotowały szereg znakomitych potraw dla wszystkich gości imprezy. Stoły uginały się od pyszności, a amatorów dobrego jedzenia nie brakowało. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody w postaci czeków pieniężnych.

Gratulacje dla KGW Rososzyca.

Opracowała: Alicja Kaźmierczak
Na podstawie relacji stowarzyszenia LGD „Długosz Królewski”.

Zdjęcia: Jerzy Kowalski