O trzynastoletniej służbie w Jednostce Wojskowej GROM opowiadał Andrzej K. Kisiel, który napisał na ten temat książkę. Na zaproszenie wójta Anatola Piaskowskiego autor przybył do Sieroszewic.

We wtorek, 5 listopada, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach odbyło się spotkanie autorskie z Andrzejem K. Kisielem, który wspólnie z Marcinem Rakiem napisał książkę pt. „Trzynaście moich lat w JW GROM”. Pan Andrzej to starszy chorąży sztabowy rezerwy, żołnierz Wodnego Zespołu Bojowego JW GROM. Odbył 4 tury bojowe w Iraku i 1 turę bojową w Afganistanie. 13 lat służył w Jednostce Wojskowej GROM.

Organizatorem wtorkowego wydarzenia był Urząd Gminy Sieroszewice przy współudziale Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Przybyłych na spotkanie powitała dyrektor biblioteki Maria Marciniak, która poprosiła pana Andrzeja, aby opowiedział o swoich przeżyciach w czasie służby w Iraku i Afganistanie. Na początku autor wyjawił jak doszło do napisania tej książki, a następnie odpowiadał na pytania zadawane przez uczestników spotkania, którzy pytali m.in.: o okoliczności śmierci gen. Sławomira Petelickiego, o radzenie sobie ze stresem w trudnych sytuacjach, o to czy wiara w Boga pomagała w tej służbie, o szkolenia, o najtrudniejsze momenty w czasie trwania misji. Na zakończenie spotkania wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski podziękował panu Andrzejowi za przybycie do Sieroszewic i wręczył upominek w postaci książki. Autor otrzymał także od dyrektor biblioteki Marii Marciniak tomiki wierszy wydane z okazji kolejnych Konkursów Poetyckich im. Pawła Brylińskiego. W spotkaniu uczestniczyli także zastępca wójta Bartosz Kubica i przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Rafał Bartnik.

Osoby zainteresowane mogą nabyć tę ciekawą książkę. Zapisy w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach w godzinach urzędowania lub pod numerem telefonu 62 739 62 92.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak

Pan Andrzej odpowiedział również na zaproszenie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Wielowsi gdzie był gościem i uczniom klas 5 – 8 opowiedział o swoich przeżyciach w czasie służby w Iraku i Afganistanie.