W miniony wtorek, 5 grudnia, w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się już po raz trzeci spotkanie Wójta Gminy Sieroszewice, Anatola Piaskowskiego, z przedsiębiorcami z obszaru gminy. W wydarzeniu wziął udział także Zastępca Wójta, Bartosz Kubica.

Wójt spotkał się z właścicielami lokalnych firm, ponieważ przedsiębiorczość mieszkańców jest jednym z czynników wpływających na dynamikę rozwoju gminy. W swoim wystąpieniu odniósł się do najważniejszych inwestycji, które zostały zrealizowane w bieżącym roku. Ponadto przedstawił planowane inwestycje, które czekają gminę w przyszłości.

W celu urozmaicenia spotkania uczestnicy mieli przyjemność wysłuchać wykładu dr hab. Jacka Trębeckiego, profesora Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.

Spotkanie nie ograniczało się jednak tylko do prezentacji. Wręcz przeciwnie, stanowiło ono doskonałą okazję do aktywnej dyskusji i wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami a władzami lokalnymi. Poruszano m.in. tematy cen energii, podatków czy wojny na Ukrainie. Taki otwarty dialog sprzyja budowaniu silniejszej współpracy i zrozumienia potrzeb obu stron.