W środę, 15 maja 2019 roku, w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach odbyły się powiatowe eliminacje Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków CZERWONAK 2019. Występy przedszkolaków oceniało jury w składzie: Beata Hajdziony, Alicja Kaźmierczak,  Anna Mielcarek, Arkadiusz Jędrzak oraz Jerzy Pawłowski, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sieroszewicach.

Piosenkom przysłuchiwał się Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski.

Po wysłuchaniu 12 solistów jury postanowiło przyznać nagrody dla: Tatiana Konowalska, Gabriela Kowalska, Hanna Stasik, Nikola Kowalczyk, Monika Rolla.

Zdobywcy nagród zakwalifikowani zostali do udziału w eliminacjach regionalnych, które odbędą się 29 maja 2019 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Kaliszu.

Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków CZERWONAK organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku od 1995 roku jest jedną z największych w Polsce imprez tego typu adresowaną do przedszkolaków. Konkurs przebiega w czterech etapach: zaczyna się od eliminacji gminnych, następnie eliminacje powiatowe i rejonowe, kończąc się finałem wojewódzkim.  

Opracowała: Marzena Sztukowska