W niedzielę, 19 maja 2019 roku w Wielowsi odbył się II Bieg Niepodległości zorganizowany przez Stowarzyszenie Społecznej Aktywności. Wydarzenie wpisuje się w akcję „Dumni z Polski”, w której bierze udział Gmina Sieroszewice.

W tym roku udział wzięło 79-ciu biegaczy. Zawodników i Kibiców powitali: Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, proboszcz parafii św. Wawrzyńca ks. Piotr Kuświk oraz prezes Stowarzyszenia Sławomir Dryka.

Przed startem odbyła się wspólna rozgrzewka. Uczestnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych na trzech różnych dystansach, które były zabezpieczone przez  druhów z OSP Wielowieś. Sędziami byli: Szymon Jaś i Jacek Sawicki a pilotem biegu Zbigniew Goździk. Start i meta usytuowane były przy pomniku Żołnierzy Wyklętych w Wielowsi, gdzie na każdego uczestnika czekała ciepła kiełbaska. Uczestnicy otrzymali okolicznościowe medale i smycze. Statuetki zwycięzcom wręczał Wójt Gminy Sieroszewice oraz prezes Stowarzyszenia.

II Bieg Niepodległości współfinansowany był ze środków Gminy Sieroszewice w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych.

Wyniki:

I miejsce
kat. do 10 lat: Gabrysia Jakubczak, Dawid Wojtysiak

kat. do 16 lat: Amelia Napierała, Aleksander Przybyłek

kat. open: Justyna Napierała, Dawid Napierała

II miejsce
kat. do 10 lat: Weronika Wawrzyniak, Piotr Bilski

kat. do 16 lat: Natalia Lisiak, Mateusz Przybyłek

III miejsce

kat. do 10 lat: Julia Janiak, Oskar Szczepaniak

kat. do 16 lat: Julia Gąsiorek, Jakub Walczak

kat. open: Anna Matys, Bartosz Kubica   

Opracowała: Marzena Sztukowska