Dzieci z gminy Sieroszewice zostały nagrodzone za wykonanie pomysłowych pisanek. Na konkurs ,,Wielkanocna pisanka’’, zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach, wpłynęły 173 prace.

Podsumowanie konkursu plastycznego pt. „Wielkanocna pisanka” i wręczenie nagród odbyło się w środę, 17 kwietnia, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach. Zaproszonych gości powitała dyrektor książnicy Maria Marciniak, która jest pomysłodawcą i organizatorem konkursu. Do udziału w konkursie na wykonanie pisanki zaproszono przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Była to już czternasta edycja konkursu cieszącego się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. Na konkurs wpłynęły 173 pisanki. Łącznie we wszystkich trzynastu konkursach wykonano 2727 prac, a nagrodzono 470. Przy ocenie prac jurorzy brali pod uwagę: zgodność z regulaminem, wyraz artystyczny, estetykę, pomysłowość i samodzielność wykonania pracy. Techniki wykonania pisanek były bardzo różne. – Prace były płaskie i przestrzenne wykonane na wydmuszkach lub jajkach styropianowych. Pisanki były przyozdabiane kolorowym papierem, bibułą, wełną, wstążką, piórami, guzikami, cekinami, makaronem, ryżem, a także malowane farbami i pastelami. Wszystkie prace były wykonane w pastelowych kolorach. Wydawało mi się, że po tylu latach nie zdziwią mnie prace, ale dzieci mają ciągle nowe pomysły i tworzą wspaniałe dzieła – powiedziała dyrektor książnicy. Komisja w składzie: Maria Marciniak (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach), Janina Maciaszek (bibliotekarka) i Dominika Kucharska (bibliotekarka) wybrała 40 najładniejszych pisanek. Były one oceniane w trzech kategoriach wiekowych.

Laureaci w kategorii przedszkola i zerówki: Agata Nowak, Julia Rekus (Publiczne Przedszkole w Latowicach), Igor Andrzejewski, Maria Dera, Marcjanna Kwiasowska (Publiczne Przedszkole w Westrzy), Zofia Karbowy, Wiktor Kasprzak, Weronika Lisiak, Julia Pawlik, Zofia Skupińska (Publiczne Przedszkole w Wielowsi), Weronika Kryś (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Droszewie), Zuzanna Fabrowska (zerówka w Szkole Podstawowej w Masanowie), Daniel Goździk, Amelia Nieruchalska (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Ołoboku), Marcel Borowczyk (oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej w Rososzycy), Hanna Wawrzyniak (zerówka w Szkole Podstawowej w Strzyżewie).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III: Marta Frankiewicz, Oliwia Garsztka, Zofia Olejnik (Szkoła Podstawowa w Droszewie), Nikola Karbowa, Jakub Król (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Mikołaj Karbowy (Szkoła Podstawowa w Ołoboku), Kacper Klawiński (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Wiktoria Niewiejska (Świetlica w Psarach), Adam Boiński, Wojciech Jessa, Kaja Nadolska, Amelia Wojtczak (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Maria Sikora (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Zuzanna Miedzianowska, Maciej Szukalski (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV-VIII: Julia Karoń (Szkoła Podstawowa w Droszewie), Klaudia Klawińska, Nikola Klawińska (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Bartosz Kotas, Michalina Warga, Szymon Warga (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Ksawery Nadolski (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Daria Łukawska (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Aleksandra Moś (Szkoła Podstawowa w Zamościu).

Laureatom dyplomy i nagrody wręczył wójt Anatol Piaskowski. Wszystkie pisanki można oglądać przez dwa tygodnie na wystawie pokonkursowej w bibliotece w Sieroszewicach.
 

Więcej zdjęć z uroczystości wręczenia nagród można zobaczyć na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka-sieroszewice.pl.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak/Gminna Biblioteka Publiczna w Sieroszewicach