Jak w dwa tygodnie zrobić cztery krainy? – na to pytanie odpowiedziała podróżniczka Izabela Szymczak, mama z duetu „Matka i córka na szlaku, czyli E=mc²”. Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Sieroszewicach.

W piątek, 27 października, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Słów kilka o podróży”. Gościem była Izabela Szymczak, która zatytułowała swoje wystąpienie „Od bieszczadzkich aniołów po hiszpańskie dziewczyny”. Gościa powitała Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, która podkreśliła, że pani Izabela, która z zamiłowania jest podróżniczką pochodzi z Ostrowa Wielkopolskiego, a obecnie mieszka w Nowej Iwicznej koło Warszawy. Pani Izabela opowiedziała o wędrowaniu i przygodach w Bieszczadach, Tatrach po stronie słowackiej, na Warmii i Mazurach. Te miejsca zwiedziła wraz z córką i ekipą przyjaciół w czasie tegorocznych wakacji. Przybyli na spotkanie mieli okazję zobaczyć zdjęcia z wybranych miejsc i posłuchać o nich ciekawych opowieści. Podróżniczka w atrakcyjny sposób opowiadała o swoich wakacyjnych przygodach. Na zakończenie przeprowadziła konkurs, a osobę, która prawidłowo odpowiedziała na zadane pytanie nagrodziła kalendarzem z zamieszczonymi zdjęciami z różnych wypraw, który sama wykonała. Należy wspomnieć, że pani Izabela z zawodu jest grafikiem komputerowym. O podróżach można dowiedzieć się z prowadzonego przez nią na facebooku blogu „Matka i córka na szlaku, czyli E=mc²”.

Uczestnicy spotkania zachęcali panią Izabelę do napisania książki i zaprezentowania w niej wspaniałych fotografii wykonywanych w czasie podróży. W spotkaniu uczestniczyli: wójt gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, sekretarz Mirosława Busza, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieroszewicach Emilia Szyszka, wieloletnia dyrektor Gminnego Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli Barbara Stasiak, prezes Stowarzyszenia „Bliżej Siebie” Alicja Tarchalska wraz z członkami, rodzice pani Izabeli, czytelnicy i przyjaciele biblioteki.

Ewa Kotowska-Rasiak