Uczniów klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach uroczyście przyjęto w poczet czytelników Gminnej Biblioteki Publicznej. Dzieci mogły wypożyczyć sobie ulubioną bajkę.

Uczniowie klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Sieroszewicach wraz z wychowawczynią Barbarą Drzazgą przybyli w piątek, 17 maja, do książnicy w Sieroszewicach. Dzieci powitała dyrektor placówki Maria Marciniak. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością Mirosława Busza, sekretarz gminy Sieroszewice. Spotkanie rozpoczęła pogawędka na temat funkcjonowania książnicy. Dzieci musiały opowiedzieć, jak należy zachowywać się w bibliotece i obchodzić z książką. Następnie pierwszoklasiści wypowiedzieli rotę przyrzeczenia. Pasowania na czytelnika dokonała książką dyrektor Maria Marciniak, natomiast sekretarz Mirosława Busza wręczyła każdemu dyplom i upominek „Pierwszy szkolny pamiętnik” ufundowany przez bibliotekę. W swoim wystąpieniu pani sekretarz opowiedziała o funkcjonowaniu Urzędu Gminy Sieroszewice. Pozdrowiła najmłodszych czytelników od wójta Anatola Piaskowskiego i wręczyła upominki w postaci długopisów przekazane przez włodarza gminy Sieroszewice. Po uroczystym pasowaniu wszystkie dzieci zostały zapisane do biblioteki i mogły wypożyczyć sobie do domu ulubioną bajkę. Uroczystość upamiętniła wspólna fotografia.

Więcej zdjęć z uroczystości pasowania na czytelnika można zobaczyć na stronie internetowej biblioteki www.biblioteka-sieroszewice.pl.

Autor: Ewa Kotowska-Rasiak/Gminna Biblioteka Publiczna w Sieroszewicach