W poniedziałek, 6 listopada odbyło się uroczyste otwarcie Posterunku Policji w Sieroszewicach z siedzibą w Rososzycy Komisariatu Policji w Nowych Skalmierzycach.

Zgromadzonych gości powitał Komendant Powiatowy Policji w Ostrowie Wielkopolskim insp. Piotr Wilkowski.

Podczas uroczystej zbiórki Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Sławomir Piekut przekazał symboliczny klucz na ręce Kierownika Posterunku Policji w Sieroszewicach asp. sztab. Jerzego Pietrzaka, który zameldował gotowość do pełnienia służby.

Poświęcenia nowej siedziby posterunku dokonał kapelan ostrowskiej policji wspólnie z proboszczem parafii Rososzyca.

W swym przemówieniu Wójt Gminy Anatol Piaskowski mówił o tym jak zabiegał o budowę nowego posterunku, aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców gminy.

W uroczystości wzięli udział m.in.: Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Poseł na Sejm RP Jan Mosiński, przedstawiciele parlamentarzystów, samorządowców, służb mundurowych oraz instytucji.

Nowy posterunek znajduje się w dogodnej lokalizacji, aby być blisko mieszkańców i szybko reagować na zgłoszenia z obszaru całej gminy. Jest energooszczędny, nowoczesny oraz spełnia wymogi dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Na wejściu znajduje się alkomat, z którego będzie mógł skorzystać każdy, kto zechce sprawdzić stan trzeźwości. Liczba funkcjonariuszy Posterunku Policji w Sieroszewicach zostanie zwiększona z 5 do 8 osób.

Do tej pory posterunek znajdował się w 120 letnim budynku, który nie spełniał warunków i obowiązujących wymogów.

Posterunek Policji stanął na działce przekazanej przez gminę Sieroszewice. Wartość inwestycji to ok. 3 750 000 zł. Środki pochodzą z budżetu państwa oraz Funduszu Wsparcia Policji.