Dzieciom z gminy Sieroszewice nadano tytuł Czytelnika Roku 2020. Najmłodszym czytelnikom gratulowała dyrektor biblioteki.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach podsumowano Konkurs na Czytelnika Roku 2020. Konkurs pt. „Oczytany małolat” jest konkursem trwającym najdłużej, bo trwa cały rok. Ponadto jest to konkurs, który skupia największą liczbę uczestników, ponieważ bierze w nim udział każdy, kto wypożycza książki. To także konkurs najbardziej dyskretny, ponieważ nie jest nagłaśniany. Jest on adresowany jest do dzieci ze szkół podstawowych. Jury w składzie: Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, Klaudia Stawska, bibliotekarka filii w Ołoboku, Justyna Sprutta, bibliotekarka filii w Strzyżewie i Dominika Kucharska, bibliotekarka filii w Wielowsi po przeliczeniu liczby wypożyczonych książek wyłoniło Czytelników Roku 2020 we wszystkich bibliotekach gminy Sieroszewice.

Wśród dzieci w wieku 6-9 lat najlepszymi czytelnikami okazali się: Kaja Nadolska z Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach, Paweł Sodolski z biblioteki w Ołoboku, Lena Przybylak z biblioteki w Strzyżewie, Zofia Skupińska z biblioteki w Wielowsi.

W tym roku ze względu na pandemię laureaci konkursu czytelniczego indywidualnie odbierali dyplomy i nagrody książkowe we wtorek, 15 czerwca, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach. Najmłodszym czytelnikom gratulowała dyrektor książnicy Maria Marciniak.

 

 

Ewa Kotowska-Rasiak