Gminne obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się od złożenia kwiatów i zniczy w Ołoboku pod tablicami upamiętniającymi poległych, pomordowanych i zmarłych żołnierzy. Podczas uroczystości dokonano inauguracji podniesienia flagi Rzeczpospolitej Polskiej na maszt, który został sfinansowany z projektu „Pod biało-czerwoną”.

Następnie w kościele pw. św. Jana Ewangelisty odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny
i Gminy. Po zakończonej liturgii dalsze obchody Święta Niepodległości odbyły się w Domu Rolnika w Ołoboku. Uroczystość otworzył i poprowadził Zastępca Wójta Bartosz Kubica.
W uroczystościach wzięli udział m.in.: Andrzej Grzyb Poseł na Sejm RP, Piotr Trybek szef Gabinetu Politycznego Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego, Wójt Gminy Anatol Piaskowski,  radni, pracownicy gminy oraz zaproszeni goście. W licznych wystąpieniach podkreślano znaczenie odzyskania niepodległości oraz daru wolności. Goście zostali również zaproszeni do obejrzenia wystawy poświęconej odzyskaniu przez Polskę niepodległości.

Podczas obchodów Wójt Gminy Sieroszewice  Anatol Piaskowski wspólnie z Przewodniczącym Rady Gminy wręczyli tytuły ,,Zasłużony dla Gminy Sieroszewice” Panu Markowi Siudzińskiemu ze Strzyżewa.

Na zakończenie uroczystości odbył się występ artystyczny Orkiestry Dętej ,,Ołobok” oraz Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca „Ołobok”.

#PodBiałoCzerwoną