Z dumą przyjęliśmy informację, że laureatem XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu na „Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne w 2021 roku’’ został rolnik z terenu gminy Sieroszewice.

Gospodarstwo Pana Tomasza Kupaja- mieszkańca Kęszyc zdobyło tytuł Najlepszego Gospodarstwa Ekologicznego w województwie wielkopolskim, a także II miejsce na szczeblu krajowym. Organizatorem konkursu było Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie przy współpracy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego.

Doceniając zaangażowanie i trud w rozwój gospodarstwa Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski osobiście przekazał wyrazy uznania zwycięzcy. Podziękował za wkład w promocję gminy Sieroszewice i wręczył list gratulacyjny.

Certyfikat gospodarstwa ekologicznego Pan Tomasz posiada od 2003 roku. Mieszkaniec Kęszyc trudni się zarówno produkcją zwierzęcą jak i roślinną. Poza uprawą zbóż i traw przeznaczonych na paszę zajmuje się zarodowo-zachowawczą hodowlą świń rasy złotnicka pstra, owiec rasy wielkopolska i królika popielniańskiego białego. Prowadzi również hodowlę kurczaków brojlerów oraz kur niosek. W gospodarstwie uprawiane są warzywa i owoce tj. ziemniaki, marchew, buraki czerwone i truskawki.