Kolorowe prace, wśród których przeważały kartki z serduszkami, nadesłano na konkurs plastyczny zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Sieroszewicach. Jury wyłoniło 32 laureatów.

W środę, 20 lutego, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Sieroszewicach odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego pod hasłem „Kartka walentynkowa”. Do udziału w konkursie zaproszono uczniów szkół podstawowych. Była to trzynasta edycja konkursu cieszącego się dużym zainteresowaniem ze strony dzieci, a jego pomysłodawcą i organizatorem jest Maria Marciniak, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach. Na konkurs wpłynęły 122 prace. Łącznie we wszystkich trzynastu konkursach wykonano 1704 kartki walentynkowe, a nagrodzono 329. Przy ocenie walentynek jurorzy brali pod uwagę: samodzielność, wyraz artystyczny, pomysłowość i estetykę wykonania. Komisja w składzie: Maria Marciniak (dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sieroszewicach), Dominika Kucharska i Janina Maciaszek (bibliotekarki) wybrała 32 najładniejsze kartki.

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. I-III to: Kinga Goździk, Łukasz Dera (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Karolina Nowak (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Wojciech Jessa, Kaja Nadolska (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Kornelia Krupa, Filip Mazurek (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Maciej Szukalski, Zofia Wawrzyniak (Szkoła Podstawowa w Strzyżewie), Adam Grzelak, Dawid Skrzypiński (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Marcel Jaszczyński, Anna Maciejewska (Szkoła Podstawowa w Zamościu), Julia Błaszczyk, Oliwia Garsztka, Amelia Matuszewska (Szkoła Podstawowa w Droszewie).

Laureaci w kategorii Szkoły Podstawowe kl. IV-VIII to: Adam Banasiak, Karol Piotr (Szkoła Podstawowa w Masanowie), Adrian Krawczyk, Piotr Wilgocki (Szkoła Podstawowa w Parczewie), Piotr Bochen, Aleksandra Stempniak (Szkoła Podstawowa w Rososzycy), Ksawery Nadolski (Szkoła Podstawowa w Sieroszewicach), Kinga Kłokowska, Daria Łukawska, Julia Skrzypińska (Szkoła Podstawowa w Wielowsi), Aleksandra Moś, Zofia Warga (Szkoła Podstawowa w Zamościu), Zuzanna Gierszewicz, Jakub Olejnik (Szkoła Podstawowa w Droszewie), Julia Stachurska, Antonina Szymczak (Szkoła Podstawowa w Nowej Iwicznej).

Laureatom gratulował zastępca wójta gminy Sieroszewice Bartosz Kubica. Na zakończenie spotkania młodych artystów zaproszono do wspólnej fotografii. Z okazji walentynek laureaci otrzymali czerwone lizaki w kształcie serduszka. Wszystkie kartki walentynkowe można oglądać na wystawie pokonkursowej w bibliotece w Sieroszewicach.