W trosce o bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców, Wójt Gminy Sieroszewice inwestuje w energooszczędne oświetlenie uliczne. W naszym regionie wymieniono 43 lampy oświetleniowe oraz zamontowano 4 nowe oprawy.

W ramach inwestycji oświetlenie usprawniono w miejscowościach Westrza i Wielowieś. Wzdłuż ulicy Ceglanej we wsi Wielowieś wymieniono 25 opraw oraz zamontowano 4 nowe lampy. Nakład pieniężny na tę część wyniósł 50 000 zł. Natomiast koszt zastąpienia 18 starych lamp nowymi energooszczędnymi w miejscowości Westrza to kolejne 30 000 zł. Fundusze na realizację przedsięwzięcia pochodziły ze środków własnych gminy Sieroszewice.

Inwestycja przyniesie w przyszłości spore oszczędności w budżecie gminy. Połączenie oświetlenia LED ze zdalną diagnostyką w systemie CityTouch zmniejszy koszty energii ponoszone na oświetlenie przestrzeni publicznej. Dodatkowym plusem są niewielkie gabaryty lamp z diodami LED, a ich żywotność gwarantowana jest nawet na 10 lat. Ponadto poprawie uległy warunki oświetleniowe na drogach. Ledowe lampy w znaczący sposób rozświetliły jezdnię i chodnik. Nowoczesna technologia zapewnia zdrowsze i bezpieczniejsze środowisko mieszkańcom gminy Sieroszewice.