To był weekend pełen emocji na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Wyścigach Psich Zaprzęgów. Mieszkaniec Parczewa wraz ze swoim psem zdobyli Wicemistrzostwo.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wyścigach Psich Zaprzęgów o Puchar Borów Dolnośląskich odbyły się w dniach 27-28 listopada 2021 roku na zamku Kliczków koło Bolesławca. W zawodach wzięło udział ponad 200 zawodników m.in. z Polski, Czech, Słowacji i Litwy. Sportowcy wspólnie z fantastycznymi psami rywalizowali w różnych kategoriach zaprzęgowych.

Adam Kołodziej z Parczewa z 2,5 rocznym Teodorem w typie greyster wywalczyli V-ce Mistrzostwo Polski w klasie DS1, czyli jeździe na hulajnodze z jednym psem. Na specjalnym sprzęcie przypominającym rower górski bez pedałów pokonali trasę przez las o długości 5,6 km.  Poza długim podjazdem zaraz po starcie musieli zmierzyć się z odcinkami w błocie, śliskimi liśćmi na zakrętach i zjazdem po korzeniach do mety.

Ponadto mieszkaniec Parczewa brał udział w DCM, czyli canicross (bieg z psem). W tej kategorii Pan Adam z psem Megi zajęli 4 miejsce, tracąc do podium zaledwie 3 sekundy.

Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski doceniając trud zdobytego medalu gratuluje i przekazuje Wicemistrzowi życzenia kolejnych sportowych sukcesów.