Jubileusz 65–lecia działalności świętowało Koło Gospodyń Wiejskich w Sieroszewicach. Z tej okazji w kierunku Pań popłynęło wiele życzeń i gratulacji.

Obchody rozpoczęły się dziękczynną Mszą Świętą w kościele pw. Św. Marka Ewangelisty w Rososzycy. Następnie zaproszeni goście udali się na salę Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyła się kolejna część uroczystości. Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski wraz z Zastępcą Bartoszem Kubicą jako pierwsi przekazali członkiniom KGW życzenia oraz słowa uznania z okazji jubileuszu. Wręczyli pamiątkową statuetkę oraz kwiaty na ręce Przewodniczącej KGW Bożeny Zarzeckiej.

W spotkaniu wzięli udział: Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Andrzej Pichet, Członek Zarządu Powiatu Ostrowskiego Arkadiusz Wojtczak, Radny Powiatu Ostrowskiego Zdzisław Jaźwiec, w imieniu Starosty Ostrowskiego Janusz Grzesiak – dyrektor Biura Promocji i Relacji Społecznych, Przewodniczący Rady Gminy Sieroszewice Rafał Bartnik oraz miejscowi Radni.

Zaproszeni goście złożyli wiele wspaniałych życzeń, wręczali upominki i kwiaty. Zostały również przekazane pamiątkowe statuetki przez przedstawiciela Zarządu i Rady Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Kaliszu na ręce wyróżnionych członkiń KGW. Oryginalne humorystyczne życzenia popłynęły od poety Piotra Fałczyńskiego, które wywołały uśmiechy na twarzach wszystkich gości.

Ten piękny jubileusz był też okazją do podsumowań i wspomnień, które zostały pięknie wyśpiewane przez członkinie KGW w przyśpiewkach napisanych przez Panią Sławę Piaskowską.

Koło Gospodyń Wiejskich w Sieroszewicach zostało powołane 8 marca 1958 roku, a na pierwszą przewodniczącą została wybrana Anna Siwak. Od tego momentu Panie angażowały się w prace społeczne, kursy i szkolenia. Nawiązały współpracę m.in. z Wylęgarnią Drobiu, Spółdzielnią Mleczarską i Ogrodniczą. Prowadziły kursy upraw, warsztaty kroju i szycia, kursy pieczenia ciast, robótek na drutach, plecenie makram, a także konkursy na najlepszy ogródek kwiatowo-warzywny. Organizowały wycieczki krajoznawcze i kulturalne. Powodzeniem cieszył się prowadzony przez Annę Siwak zespół teatralny. Na przestrzeni kolejnych lat nastąpiły zmiany. Dziś przewodniczącą jest Bożena Zarzecka, a KGW Sieroszewice ma obecnie zupełnie inny charakter niż kilkadziesiąt lat temu. W dalszym ciągu pełni ważną rolę społeczną, integrując mieszkańców wsi oraz kultywując tradycje i zwyczaje ludowe.

Po części oficjalnej przyszedł czas na świętowanie. Zaproszeni goście mogli skosztować słodkości przygotowanych przez KGW, których przepisy znalazły się w Księdze Smaków powiatu Ostrowskiego. Wieczór umilił występ wokalny młodych artystów z Małego Studia Piosenki działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach.