„Gdzie słyszysz śpiew, tam wstąp – tam ludzie dobre serce mają. Bo ludzie źli, ach wierzaj mi, Ci nigdy nie śpiewają” – Johann Wolfgang von Goethe.

28 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach rozbrzmiały najpiękniejsze świąteczne melodie. Przybyłych gości na Gminny Koncert Kolęd powitała Pani Alicja Tarchalska – prezes Stowarzyszenia „Bliżej Siebie”.

Jako pierwsza na scenie wystąpiła Amelia Dera z Publicznego Przedszkola w Wielowsi, która wprowadziła przybyłych gości w świąteczny klimat. Następnie scenę opanował Młodzieżowy Zespół Muzyczny „Soni Dei” działający od 10 lat przy parafii św. Wojciecha w Lewkowie, w którego repertuarze znalazły się najpiękniejsze kolędy, pastorałki oraz piosenki świąteczne.

„Gdy śliczna Panna”, „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem” – to tylko niektóre z kolęd, które usłyszeliśmy podczas koncertu. Piękne wykonania sprawiły, że magia świąt Bożego Narodzenia została z nami na dłużej.

Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, który również był obecny na Gminnym Kolędowaniu jeszcze raz dziękuje Stowarzyszeniu „Bliżej Siebie” za organizację koncertu oraz kultywowanie tradycji i obyczajów.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków budżetu gminy Sieroszewice w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w roku 2022.