Piękna pogoda, wspaniała zabawa, dużo radości i uśmiechów. Tak można podsumować Gminny Dzień Dziecka, który odbył się w Wielowsi, zorganizowany przez Gminę Sieroszewice, Radnych Gminy Renatę Koziołek i Pawła Mrugalskiego oraz OSP Wielowieś.

Imprezę otwarł mecz piłki nożnej o puchar Wójta Gminy Sieroszewice, dzieci kontra ojcowie. Nie brakowało kibiców a rywalizacja była wyrównana jednak synowie pokonali swoich tatusiów.

Przygotowano wiele atrakcji m.in. stoiska z zabawkami, bezpłatną watę cukrową, popcorn, napoje i lody, dzieci korzystały do woli z nadmuchiwanych zjeżdżalni, były gry i zabawy prowadzone przez animatora. Dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród najmłodszych cieszyło się malowanie twarzy i ściana do malowania. Swoje atrakcje przygotowali strażacy z OSP Wielowieś. Mali mieszkańcy z gminy mieli okazję z bliska obejrzeć pokaz drogowej akcji ratowniczej, sprzęt strażacki oraz wyposażenie wozów.

Nie zapomniano również o „dużych dzieciach”. Dla rodziców przygotowano bezpłatny serwis kawowy, pokaz makijażu i indywidualne konsultacje pielęgnacyjno-wizażowe dla kobiet.

Impreza była również okazją do ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w gminnym konkursie plastycznym „Rowerem Przez Gminę” .

Na zakończenie odbyło się mini disco  dla wszystkich dzieci.

Mamy nadzieję, że Gminny Dzień Dziecka sprawił radość wszystkim małym i dużym dzieciom i dziękujemy wszystkim firmom i osobom, które udzieliły wsparcia gminnej imprezie.

Opracowała: Marzena Sztukowska