W minioną niedzielę po raz kolejny w naszej gminie obchodziliśmy Święto Niepodległości. Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt narodowych w naszym kraju, na stałe wpisane w kalendarz każdego patrioty.

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Gminie Sieroszewice rozpoczęły się mszą świętą za Ojczyznę w kościele parafialnym w Latowicach pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, którą odprawił ks. Damian Hołoś, proboszcz tutejszej parafii. Po mszy świętej władze Gminy i zaproszone delegacje oddały hołd i złożyły okolicznościowe wiązanki kwiatów przy Pomniku Poległych, Pomordowanych i Zmarłych Strażaków. Po oficjalnej części obchodów uczestnicy spotkali się w Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach gdzie wysłuchali koncertu Kwartetu Smyczkowego LIBIAMO i obejrzeli wystawę z okazji 100-lecia Powstania Wielkopolskiego.

Uroczystość była okazją do wręczenia tytułu honorowego „Zasłużony dla Gminy Sieroszewice” Panu Czesławowi Berkowskiemu, który przez 28 lat pełnił funkcje Wójta Gminy Sieroszewice oraz wręczenia odznaki honorowej „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”  Pani Teresie Lemiesz.

Opracowała: Marzena Sztukowska