W dniu 9 listopada 2019 r. w Domu Rolnika w Ołoboku odbyły się uroczystości z okazji 60 – lecia Zespołu Pieśni i Tańca Ołobok.

Jubileusz rozpoczęła Mszą Św. w Kościele p.w. Św. Jana Ewangelisty w Ołoboku, odprawiona przez proboszcza tutejszej parafii ks. Prałata dr Tomasza Lenczewskiego.  

Po mszy świętej zaproszeni goście obejrzeli występ artystyczny w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ołobok.

Jubileusz był okazją do podsumowań, gratulacji, podziękowań oraz życzeń. Szczególne podziękowania zostały skierowane do Pani Heleny Saranek, która od 1974 roku pełniła funkcje Kierownika Zespołu i obecnego Kierownika Zespołu Pani Anny Mielcarek, która pełni tę funkcję od 2016 roku.  

W uroczystości uczestniczyli Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski z żoną, Zastępca Wójta Bartosz Kubica, Sekretarz Gminy Mirosława Busza z mężem, Skarbnik Gminy Karolina Kałużna z mężem, Wicestarosta Powiatu Ostrowskiego Roman Pacholczyk, Radni Powiatu Ostrowskiego Arkadiusz Wojtczak i Zdzisław Jaźwiec z żonami, Przewodniczący Rady Gminy Rafał Bartnik, Radni Gminy Sieroszewice, delegacje oraz obecni i byli członkowie Zespołu.

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Ołobok” powstał w listopadzie 1959 roku. W ciągu tych lat  w Zespole występowało ponad 250 osób. 

Po części oficjalnej odbyła się biesiada połączona z zabawą.

Organizatorem jubileuszu był Wójt Gminy Sieroszewice oraz Gminny Ośrodek Kultury.

Opracowała: Marzena Sztukowska