Gminne obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się od uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny, celebrowanej w kościele parafialnym w Latowicach.

Po zakończonej Mszy świętujący niepodległość udali się do Sieroszewic, gdzie pod pomnikiem upamiętniającym poległych, pomordowanych i zmarłych strażaków w latach 1919-1939 złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze. Te symboliczne gesty oddania hołdu bohaterom przeszłości stanowiły ważny element uczczenia pamięci i tradycji.

Dalsze obchody przeniosły się do Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie odbyło się uroczyste odśpiewanie Hymnu Polski. Zastępca Wójta Bartosz Kubica otworzył i poprowadził wydarzenie, a liczne wystąpienia podkreślały doniosłość odzyskania niepodległości oraz nieoceniony dar wolności.

Niezwykle ważnym momentem było wręczenie tytułów „Zasłużony dla Gminy Sieroszewice”. Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski oraz Przewodniczący Rady Gminy Rafał Bartnik wspólnie uhonorowali Panią Lidię Zimoch z Wielowsi, Pana Piotra Fałczyńskiego z Ołoboku oraz Pana Antoniego Wojtczaka ze Strzyżewa. To ludzie, którzy swą pracą i zaangażowaniem przyczynili się do rozwoju i dobra społeczności lokalnej.

Uroczystość zwieńczył wspaniały występ artystyczny Orkiestry Dętej ,,Ołobok” pod dyrygenturą Stanisława Jarosika prezentujący wiązankę utworów patriotycznych. Dźwięki muzyki doskonale oddawały ducha patriotyzmu i dumy z polskiej niepodległości.

W wydarzeniu wzięli udział liczni przedstawiciele parlamentarzystów i samorządowców, radni, pracownicy gminy oraz zaproszeni goście. Obchody 105. rocznicy odzyskania Niepodległości pozostawiły nie tylko piękne wspomnienia, lecz także ukazały, jak ważne jest pielęgnowanie wartości patriotycznych we współczesnym społeczeństwie.