W niedzielę, 18 czerwca odbyły się Gminne Obchody Dnia Strażaka oraz 50-lecia istnienia Gminnego Zarządu Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Uroczystości rozpoczęto mszą świętą w intencji strażaków w Kościele Parafialnym w Latowicach. Po mszy pododdziały strażaków wraz z zaproszonymi gośćmi przemaszerowały na stadion gminny w Sieroszewicach, gdzie odbyła się część oficjalna.

Wiceprezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Sieroszewicach Rafał Bartnik powitał zgromadzonych gości a następnie oddał głos Prezesowi Wojciechowi Andrzejewskiemu, który przedstawił historię powstania oraz działalności ZOSP RP na terenie gminy Sieroszewice.

Wójt Gminy Anatol Piaskowski z okazji 50-lecia istnienia Zarządu Gminnego ZOSP RP przekazał podziękowania za trud i zaangażowanie włożone w ochronę życia i mienia mieszkańców gminy Sieroszewice oraz wręczył pamiątkową statuetkę na ręce Prezesa Wojciecha Andrzejewskiego. Podziękował również strażakom, którzy pełnili funkcje w Zarządzie Gminnym ZOSP RP.

Wójt w swym przemówieniu mówił o tym jak ważne jest dbanie o wyposażenie i szkolenia jednostek OSP oraz podziękował za szybkie i profesjonalne działania podczas gaszenia pożaru pałacu w Rososzycy. Podziękował również za wsparcie Państwowej Straży Pożarnej, Policji oraz innym służbom.

Zarząd Gminny ZOSP RP również wręczył statuetki i odznaczenia. Jednym z nich był medal honorowy im. Bolesława Chomicza nadawany za zasługi dla rozwoju i umacniania Związku OSP RP oraz Ochotniczych Straży Pożarnych, który otrzymał druh Lucjan Ziemiański.

Podczas uroczystości Wójt Gminy Sieroszewice wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Sieroszewicach dokonali przekazania Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach lekkiego samochodu pożarniczego marki Ford Transit.