W niedzielę, 18 czerwca 2023 roku na placu przy sali wiejskiej w Rososzycy odbył się Festiwal Smaków, którego motywem przewodnim były „letnie owocowe przysmaki”.

W wydarzeniu wzięli udział: przedstawiciel Poseł do Parlamentu Europejskiego Andżeliki Możdżanowskiej, Poseł na Sejm RP Jarosław Urbaniak, Starosta Ostrowski Paweł Rajski, Członek Zarządu Powiatu Ostrowskiego Arkadiusz Wojtczak, Wójt Gminy Anatol Piaskowski, Zastępca Wójta Gminy Bartosz Kubica oraz Skarbnik Gminy Karolina Kałużna.

Jedną z atrakcji festynu był konkurs kulinarny o Złotą Chochlę Wójta Gminy Sieroszewice Anatola Piaskowskiego. Do rywalizacji stanęły Koła Gospodyń Wiejskich z Latowic, Masanowa, Ołoboku, Parczewa, Strzyżewa oraz Sieroszewic. Zwycięzcę wyłoniło jury w składzie: Starosta Ostrowski Paweł Rajski, Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski, Ks. Paweł Guździoł oraz Pani Renata Hełka. Złota Chochla Wójta Gminy trafiła w ręce Pań z Koła Gospodyń Wiejskich Sieroszewice!

To było naprawdę smaczne i pełne atrakcji niedzielne popołudnie. Czas spędzony na placu przy sali wiejskiej w Rososzycy umiliły występy „Małego Studia Piosenki” działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sieroszewicach, koncert Kapeli Bajer z Nowej Soli oraz Tańczące Seniorki z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Ostrowa Wielkopolskiego. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci takich jak dmuchańce czy zabawy z klaunem Czesiem. Ponadto można było się posilić przy stoiskach gastronomicznych i zasiąść do wspólnej biesiady.

Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Starosty Ostrowskiego Pawła Rajskiego. Zadanie było współfinansowane z budżetu Starostwa Powiatu Ostrowskiego oraz Gminy Sieroszewice.