Wspaniała zabawa, piękna pogoda, uśmiechnięte twarze dzieci oraz rodziców. Tak było podczas Festynu Rodzinnego, który odbył się w niedzielne popołudnie 12 czerwca na placu przy sali wiejskiej w Strzyżewie.

Głównymi organizatorami wydarzenia byli Rada Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Strzyżewie oraz Ochotnicza Straż Pożarna. W festynie brali udział Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski oraz Zastępca Wójta Bartosz Kubica.

Dla uczestników imprezy przygotowano szereg atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zamki, wóz strażacki i sprzęt gaśniczy. Imprezę uświetnił występ teatralny przygotowany przez dorosłych mieszkańców. Dzieci z zachwytem oglądały swoich rodziców, którzy w tym dniu zmienili się w postacie z ,,Królewny Śnieżki’’. Po przedstawieniu na najmłodszych czekała kolejna niespodzianka. Na placu pojawili się bohaterowie ulubionej bajki- Kaczor Donald i Myszka Miki. Całość dopełniały zabawy ruchowe i gry zręcznościowe prowadzone przez animatorów.

Wójt Gminy w swoim wystąpieniu podziękował zaangażowanym w organizację festynu. Pogratulował rodzicom wspaniałego występu, podkreślając, że jest pod wrażeniem zaprezentowanej inscenizacji

Wydarzenie było współfinansowane ze środków gminy Sieroszewice w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.