„NAUCZYCIEL TO ZAWÓD I POWOŁANIE, TO ZDOLNOŚCI WRODZONE I WYUCZONE, TO ODPOWIEDNI ZBIÓR CECH OSOBOWOŚCI I TEMPERAMENTU, TO UMIEJĘTNOŚĆ POŚWIĘCANIA SIĘ DLA DOBRA INNYCH OSÓB, TO MIŁOŚĆ DO DZIECI.

Z. ŻUKOWSKA

14 paździenika to święto wszystkich nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty. To dzień, uroczystości szkolnych, który skłania do wielu refleksji. Czy to trudny zawód? Czy może wykonywać go każdy? Co zawdzięczamy szkole i nauczycielom? Jakim jestem nauczycielem?

W naszej szkole również odbyła się akademia, którą przygotował Samorząd Uczniowski. W przedstawieniu pt: „Dzień Nauczyciela” byli uczniowie odwiedzają emerytowaną nauczycielkę aby jej ppdziękować i złożyć życzenia z okazji jej święta. Dorośli już uczniowie docenili nauczycieli, którzy pokierowali ich życiem w taki spoosób, że wykonują swoje zawody z pasją. Policjant, lekarka, naukowiec i dziennikarka przedstawili wartości i umiejętności jakie nabywali w szkole. Wspólnie odśpiewali piosenkę pt; „Wszystkiego najlepszego” całemu gronu i pracownikom szkoły, którzy zebrali się w sali gimnastycznej wraz ze swoimi podopiecznymi.

Na zakończenie uroczystej akademii, dyrektor szkoły Jacek Nentwich podziekował swoim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz jubilatom. 35 lecie swojej pracy obchodzi w tym roku pani Helena Czubak a 20 lecie pani Paulina Kotas, która w tym roku szkolnym pracuje z najmłodszymi dziecmi.

Serdeczne gratulacje oraz życzenia spokoju oraz wytrwałości!


Karolina Tecław-Turska