5 lutego 2019 r.  odbył się Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem!”. 

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęcała wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online. Również nasza szkoła włączyła się w tę ogólnoświatową akcję. Przygotowaliśmy gazetkę informującą o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu, o cyberprzemocy oraz sposobach radzenia sobie z nią. Uczniowie w klasach 4-8 oraz 3 gimnazjum otrzymali ulotki na temat cyberprzemocy wraz z informacją, gdzie szukać pomocy, gdy staną się jej ofiarami. Uczniowie klasy  5 wykonali  plakaty na temat cyberprzemocy, które można zobaczyć w sali nr 3. Odbyło się również spotkanie dla rodziców z policjantem na temat zagrożeń wirtualnego świata.

Zorganizowany został także konkurs na projekt gry planszowej „Bezpieczeństwo w Internecie”. Organizatorami konkursu byli: Mirosława Piaskowska, Dariusz Majewski i Renata Nowacka-Ziętek. Jego głównym celem było popularyzowanie wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa w Internecie. Wzięło w nim udział 20 uczniów, którzy zaprojektowali i wykonali 8 gier. Nasi uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością. Oceniając prace, komisja brała pod uwagę: zgodność z tematyką konkursu,  pomysłowość w zakresie przedstawionego tematu, przejrzystość zasad gry  oraz estetykę wykonania.

Wyniki konkursu:

1 miejsce – Maja Urban, Natalia Lisiak, Marlena Mazurkiewicz oraz Michał Strzelczyk – klasa 5

1 miejsce – Julia Skrzypińska, Aleksandra Grzesiak – klasa 5

1 miejsce – Mateusz Małolepszy, Mateusz Strugarek – klasa 6

2 miejsce – Nicola Szablewska, Iga Szuleta, Amelia Mańkowska – klasa 5

3 miejsce – Jakub Ilski – klasa 5

4 miejsce – Albert Nagięć, Kamil Gebel, Kamil Błaszczyk, Mateusz Agata – klasa 5

5 miejsce – Marika Bilska – klasa 5

5 miejsce – Wiktor Walczak, Bartosz Kujawa, Adrian Gilicki – klasa 6

Laureaci otrzymają dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy wszystkim!

Autor: Renata Nowacka – Ziętek i Dariusz Majewski