19 stycznia 2020 r. był dniem szczególnym, bo gościliśmy w sali wiejskiej w Psarach wyjątkowe osoby, tak bliskie sercom dzieci, tak przez nie kochane i uwielbiane, bez których trudno wyobrazić sobie dzieciństwo, to Babcie i Dziadkowie naszych przedszkolaków. Tych wyjątkowych gości powitała i złożyła im życzenia dyrektor przedszkola Barbara Doruch. Następnie zaprosiła uczestników uroczystości do obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu dzieci, na który złożyły się: Jasełka, wiersze i piosenki o charakterze okolicznościowym oraz pokazy taneczne. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Na zakończenie dzieci zaśpiewały „Sto lat” i obdarowały ukochanych dziadków własnoręcznie wykonanymi upominkami.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością: sekretarz Gminy Sieroszewice Mirosława Busza, dyrektor Gminnego Zakładu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół i Przedszkoli w Sieroszewicach Barbara Stasiak, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Psarach Milena Przybylska, prezes Stowarzyszenia „Mała Ojczyzna” Waldemar Skorupa, radny Gminy Sieroszewice Szymon Lis, rodzice dzieci.

Dyrektor złożyła serdeczne podziękowania Małgorzacie Sodolskiej, Aleksandrze Kupaj za przygotowanie dzieci do występów, pracownikom przedszkola za pomoc w przygotowaniu dekoracji, opiece nad dziećmi, Radzie Rodziców (współorganizatorów uroczystości) i rodzicom za zorganizowanie słodkiego poczęstunku, przygotowanie sali, obsługę gości, Rafałowi Bartnikowi, Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich za bezpłatne udostępnienie sali i naczyń.

Występy dzieci, przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek sprawiły, że spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

Opracowała: Barbara Doruch