Stowarzyszenie EKOklub z Wielowsi zakończyło ponad tygodniowe działania związane ze zbiórką cennego odpadu, jakim jest makulatura. Był to drugi element projektu „ZIEMI NA RATUNEK” realizowanego przez Stowarzyszenie we współpracy z Samorządem Gminy Sieroszewice.

Dzięki współdziałaniu czterech gminnych podmiotów, akcja ogłoszona przez Stowarzyszenie EKOklub wypadła imponująco.

Pięć dużych samochodów firmy TRANBUD odbierało makulaturę ze szkół podstawowych w Masanowie, Ołoboku i Zamościu. Wcześniej makulatura  została dostarczona przez samochód Stowarzyszenia lub przez samych uczestników działań na wyznaczony plac zbiórki, a następnie popakowana do ogromnych worów.

Organizatorzy pragną podziękować za prawidłowe przygotowanie makulatury do przekazu, a także za okazane wsparcie  nauczycielom, mieszkańcom i pracownikom obsługi szkół, Biblioteki  w Sieroszewicach i przedszkola w Wielowsi. 

Informujemy, że ekologiczne święto z udziałem laureatów i wyróżnionych zostało przeniesione.

Przepraszamy za zaistniałą sytuację i czekamy na zaproszonych wcześniej gości w Zamościu dnia 31 maja 2019r o godz. 11:00.

WYNIKI  GMINNEGO TURNIEJU ZBIÓRKI MAKULATURY, w tym grono laureatów i wyróżnionych,   PREZENTUJEMY W PROTOKOLE  z dnia 15 kwietnia 2019r.

PROTOKÓŁ – pdf

Autor: Halina Kaźmierczak