Po raz kolejny, w sobotnie popołudnie,  tym razem 20 stycznia 2024 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielowsi zaprezentowali program  artystyczny o charakterze świąteczno – okolicznościowym  dla swoich babć i dziadków.

Uroczystość rozpoczęła się o godz. 16 w sali wiejskiej w Wielowsi. Dyrektor szkoły, Mirosława Kmiecik  powitała wszystkich gości. Następnie głos zabrał Anatol Piaskowski, Wójt Gminy Sieroszewice, który złożył życzenia wszystkim zaproszonym.

Następnie uczniowie klas 1, 2, 3 zaprezentowali się w programie o tematyce bożonarodzeniowej, a później starsi wystąpili w programie  okolicznościowym dla Babć i Dziadków. Później przyszedł czas na montaż słowno – muzyczny uczniów klas starszych. Goście usłyszeli piękne piosenki z minionych lat, była też okazja do wspólnego śpiewania.

Na koniec wszystkie dzieci złożyły swoim babciom i dziadkom życzenia oraz wręczyły prezenty. Dopełnieniem uczniowskich występów był słodki poczęstunek przygotowany i sfinansowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej  w Wielowsi.

Dyrektor szkoły serdecznie dziękuje Anatolowi Piaskowskiemu, Stanisławowi Karolakowi oraz Radzie Sołeckiej za bezpłatne użyczenie sali na imprezę o charakterze środowiskowym, Kołowi Gospodyń Wiejskich w Wielowsi za bezpłatne wypożyczenie naczyń oraz Rodzicom, którzy zajęli się organizacją uroczystości.

W niedzielę, 21 stycznia w  Gminnym Ośrodku Kultury Publiczne Przedszkole w Latowicach również postanowiło uczcić Dzień Babci i Dziadka w niezwykły sposób. Zamiast tradycyjnych prezentów czy kwiatów, maluchy z przedszkola postanowiły podarować swoim najbliższym coś jeszcze bardziej wyjątkowego – magiczny spektakl jasełkowy.

Jasełka były jednak czymś więcej niż tylko przedstawieniem bożonarodzeniowym. To było również wyjątkowe wyrażenie szacunku i miłości do babć i dziadków, którzy zawsze są obecni w życiu dzieci. Przedszkolaki w pięknych strojach pastuszków, aniołków i trzech króli wraz z pełnym zaangażowaniem wcieliły się w swoje role. Wszystko to pod czujnym okiem nauczycieli, którzy wspierali maluchy podczas występu.

Wspólnie z dyrekcją, nauczycielami, rodzicami oraz dziadkami w uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski.

Zdjęcia: SP Wielowieś, SP Masanów