W niedzielę 18.07.2021r. od godziny 8-mej w Domu Ludowym w Latowicach trwała otwarta akcja poboru krwi zorganizowana przez Klub HDK PCK „STRAŻAK”, jednostkę OSP Latowice oraz KGW w Latowicach. Systematycznie do godziny 12-tej docierali krwiodawcy z terenu gminy Sieroszewice i gmin ościennych. Łącznie na wcześniejszy apel Zarządu Klubu przybyło 54 krwiodawców chcących podzielić się tym najcenniejszym lekiem z innymi potrzebującymi.
Po określeniu ilości hemoglobiny i badaniu lekarskim do poboru krwi zostało zakwalifikowanych 45 krwiodawców. Łącznie do RCKiK w Kaliszu dostarczono 20,25 dm3 krwi, co w okresie wakacyjnym stanowi pokaźną ilość tego cennego leku.
Akcję odwiedzili wójt gminy Anatol Piaskowski oraz sołtys wsi Andrzej Gierlach. Wójt podziękował za sprawnie zorganizowaną akcję zarówno organizatorom jak i ekipie RCKiK w Kaliszu.
Prezes Klubu Lucjan Ziemiański podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tak dobrze przeprowadzonej akcji. Każdy z krwiodawców losował upominek ufundowany przez Urząd Gminy. Wśród 45 krwiodawców było 11 kobiet, a 3 osoby oddały krew po raz pierwszy. Dla nich przygotowano pamiątkowe dyplomy, które wręczali prezesi Klubu oraz dla ostatniej krwiodawczyni – wójt gminy. W tradycyjnej rywalizacji pomiędzy jednostkami OSP z terenu gminy najwięcej krwiodawców przybyło z Latowic – 26 osób, Westrzy i Masanowa po 5 osób.
Na zakończenie Prezes Klubu bardzo serdecznie zaprosił wszystkich na następną akcję do Sali Wiejskiej w Rososzycy w dniu 24.10.br