W Ołoboku w sali Domu Rolnika odbył się tradycyjnie już XXV koncert kolęd połączony z jasełkami. Cieszy się on dużym zainteresowaniem, dlatego prezentowany jest 2-krotnie w sobotę i niedzielę. Scenariusz widowiska opracowała Anna Jarosik, która  była  też reżyserem.

W koncercie wykonano 30 kolęd wszystkie z muzyką „na żywo”

Kolędy tradycyjne grała orkiestra dęta  Ołobok pod dyrekcją Stanisława Jarosika.

Nowe kolędy i pastorałki przygotował Bogumił Walerian. Na koncercie wykonał je zespół instrumentalny w składzie: Waldemar Jarosik -pianino, Bogumił Walerian- gitara i Andrzej Ehlert -perkusja. 

Tańce z grupami jasełkowymi przygotowały: Lucyna Wittek i Iwona Pacholczyk.

W roli Maryi wystąpiła Kinga Lemiesz, Józefem był Karol Zaleśny.

Z pokłonem do żłóbka udało się 14 grup. Były to : aniołki, zwierzątka, pastuszkowie, baranki, pasterze, królowie, postaci z przyrody, grupa taneczna Zespołu Pieśni i Tańca Ołobok ( w strojach szlacheckich), uczennice, żołnierz, rodzina, grupa kobiet z dawnego Ołoboku ( ksieni, cysterka, uczennica i uczona Maria Kunicka), grupa  męska ( rycerz Ratułd, książę Odonicz, Paweł Bryliński, ks. Józef Kut), gospodarze.

W widowisku wzięło udział 70 artystów w tym  41 uczniów szkoły podstawowej. Nie zabrakło młodzieży i osób dorosłych. Byli to mieszkańcy Ołoboku i Sławina : Andrzej Walczak, Kazimierz Majchrzak,Teresa Lemiesz, Marian Żymełka, Małgorzata Gawron, Anna Mielcarek, Izabela Gawron, Krzysztof Gawron, Radosław Majchrzak, Barbara Urban-Bartnicka, Justyna Karbowy, Szymon Kasprzyk, Katarzyna Krawczyk,  Tomasz Kasprzyk, Aleksandra Majchrzak,  Dawid Michalak, Karolina Krawczyk, Marcin Piaskowski, Paulina Błaszczyk, Dawid Lemiesz, Mateusz Lemiesz, Zuzanna Gawron.

W jasełkach po raz pierwszy wystąpiła wokalistka Wiktoria Prajzner.  Kolędy śpiewała i grała na skrzypcach Martyna Zielezińska. Tubista orkiestry Tomasz Jarosik wystąpił w roli pasterza, żołnierza i wokalisty.  Grająca w orkiestrze na flecie  Klaudia Biel  była również wokalistką. Przekrój wiekowy  artystów był od lat 3 do 85.

Scenografię przygotowały: Danuta Cebulska, Ilona Mędykowska, Ilona Skrobańska, Izabela Kaźmierczak,Małgorzata Gawron. Stroje zaprojektowały i wykonały: Danuta Cebulska i Ewa Łuczyna. Realizacją dźwięku zajmował się Arkadiusz Jędrzak, a obsługą techniczną Jerzy  Pawłowski i Mateusz Cnotalski.

 Na koncertach byli : przedstawiciel Radia Rodzina z Kalisza ks. Szymon Rybak, ks. proboszcz parafii Ołobok prałat Tomasz Lenczewski,  ks. proboszcz parafii Latowice, kan. Damian Hołoś, ks. Janusz Jeżewski z Kalisza, wójt Gminy Sieroszewice  Anatol Piaskowski, radny powiatu  ostrowskiego Zdzisław Jażwiec, Radna i sołtys Strzyżewa Bernadeta Biała,  wiceprzewodnicząca Rady Gminy i sołtys  Ołoboku Teresa Lemiesz, wiceprzewodniczący Rady Gminy Stanisław Płomiński, radny Szymon Lis, dyr GOK Jerzy Pawłowski, księgowa GOK Arleta Walczak, dyr Szkoły Podstawowej w Ołoboku Dariusz Ratajczyk, nauczyciele szkoły podstawowej w Ołoboku.  przedstawiciele organizacji lokalnych, mieszkańcy Ołoboku i Sławina oraz wiele osób z okolicznych miejscowości.

Po koncercie zorganizowano poczęstunek dla artystów, zaproszonych gości i sponsorów.

Przygotowały go : Małgorzata Gawron i Monika Majchrzak

Po jasełkach orkiestra wystąpiła z programem rozrywkowym.  Wykonano 7 utworów.

CITY 2000,

THE LONELY SHEPHERD (SAMOTNY PASTERZ)

Solo w tym utworze na saksofonie altowym wykonał Tomasz Cebulski

DZIEŃ JEDEN W ROKU – śpiewała flecistka Katarzyna Lemiesz,

WHITE CHRISTMAS,

HEAL THE WORLD czyli ULECZ ŚWIAT- śpiewał  Tomasz Jarosik ,

PIRACI Z KARAIBÓW

ORKIESTRY DĘTE – śpiewała Kinga Lemiesz

Autor: Anna Jarosik