Czym zajmuje się urząd gminy, jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach oraz jakie sprawy można w urzędzie załatwić- odpowiedzi na te pytania poszukiwali uczniowie Szkoły Podstawowej w Parczewie, którzy odwiedzili Urząd Gminy Sieroszewice.

W piątek, 20 maja w ramach przedmiotu wiedza o społeczeństwie grupa 12 uczniów klasy ósmej Szkoły Podstawowej w Parczewie pod opieką wychowawczyni Katarzyny Dudziak przyjechała do urzędu.

W rolę przewodnika wcieliła się Sekretarz Gminy Mirosława Busza. Przybliżyła dzieciom zasady funkcjonowania urzędu, specyfikę działalności gminy oraz zapoznała ich z poszczególnymi referatami funkcjonującymi w urzędzie. Uczniowie mieli okazję wejść do niemal każdego pomieszczenia i bardzo zainteresowali się pracą urzędu na poszczególnych stanowiskach.

Ważnym momentem wizyty było spotkanie z Wójtem Gminy Sieroszewice Anatolem Piaskowskim. Ósmoklasiści mieli okazję zadać Wójtowi pytania. Na koniec wycieczki zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie z władzami urzędu, a włodarz gminy zaprosił dzieci do tego, aby usiadły w wójtowskim fotelu. To była udana i praktyczna lekcja samorządności.

Wspólne zdjęcie uczniów klasy 8 Szkoły Podstawowej w Parczewie z Wójtem Gminy, Sekretarz Gminy oraz wychowawczynią Katarzyną Dudziak w gabinecie Wójta