W miniony weekend gmina Sieroszewice wypełniła się radosnymi dźwiękami kolęd, śmiechem i ciepłem ludzkich serc. Odbyły się liczne wydarzenia wigilijne, w których udział wziął Wójt Gminy, Anatol Piaskowski oraz Zastępca Wójta, Bartosz Kubica.

Wigilijny maraton rozpoczęło piątkowe spotkanie Klubu GKS Iskra-Prosna Sieroszewice.

Sobota to uroczyste spotkania świąteczne w Rososzycy, Psarach, Wielowsi oraz Zamościu, gdzie mieszkańcy mieli okazję dzielić się opłatkiem i składać życzenia na nadchodzące święta. W Rososzycy wieczerzę uświetnił występ utalentowanych młodych chórzystów ze scholii parafialnej „Piórko Anioła”.

Niedziela rozpoczęła się od magicznego spotkania w Wielowsi. Sala wiejska stała się miejscem wielu atrakcji, takich jak ognisko, prezentacja nowego wozu strażackiego, przejażdżki bryczką konną oraz koncert kolęd. Nie zabrakło również radości związanej z loterią fantową, która dodatkowo podgrzała atmosferę wyjątkowego spotkania.

Tego dnia spotkania wigilijne odbyły się w Wielowsi z inicjatywy Klubu Seniora oraz w Parczewie i Zamościu, gdzie wieczór umiliły przedstawienia bożonarodzeniowe.

Kulminacją całego weekendu był Gminny Koncert Kolęd w Sieroszewicach, który odbył się z udziałem utalentowanego zespołu A Deo. W organizację wspólnego kolędowania zaangażowało się stowarzyszenie „Bliżej Siebie”.

Gminny Koncert Kolęd oraz spotkania świąteczne w Psarach, Parczewie, Wielowsi (KGW) oraz Zamościu (KGW) współfinansowano ze środków gminy Sieroszewice w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych.