We wtorek 21 maja 2019 r. w Ostrowie Wielkopolskim odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Powiatu w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięli udział uczniowie z rocznika 2003-2005  ze szkół podstawowych miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz powiatu ostrowskiego. Do rywalizacji w tych zawodach przystąpiło trzech uczniów ze Szkoły Podstawowej w Ołoboku im. Ks. Józefa Kuta. Byli to: Kacper Paluszkiewicz, Szymon Jancik i Jakub Robotnikowski. Przy niesprzyjających warunkach pogodowych udało im się osiągnąć znakomite wyniki sportowe. Jakub Robotnikowski zajął pierwszą lokatę w skoku w dal, zdobywając złoty medal. Szymon Jancik w rzucie oszczepem również zajął pierwsze miejsce i zdobył złoty medal. Kacper Paluszkiewicz w biegu na 100  znalazł się tuż za podium zajmując czwarte miejsce w tych zawodach.

W czwartek 30 maja 2019 r na stadionie Klubu Sportowego Stal LA Ostrów Wielkopolski zakończyła się kolejna edycja „Czwartków Lekkoatletycznych”. Pierwsze dwa starty w zawodach odbyły się we wrześniu 2018 r., natomiast kolejne cztery starty w miesiącu maju 2019 r. We wszystkich startach tej edycji „Czwartków Lekkoatletycznych” wzięło udział ponad 200 dziewcząt i chłopców głównie z miasta i powiatu ostrowskiego a także powiatów ościennych. Każdy uczestnik brał udział w dwóch konkurencjach: jednej biegowej i jednej technicznej. Wyniki z poszczególnych konkurencji podczas każdych zawodów przeliczane były na punkty stosownie do wieku startującego i sumowane. W finałowym czwartku nagrodami uhonorowano po sześciu uczestników z każdej kategorii wiekowej. Wśród nich znaleźli się po raz kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ołoboku im. Ks. Józefa Kuta, Kamil Lemiesz, który zajął III miejsce w kategorii chłopców z rocznika 2006 i Joanna Wojtasiak – VI miejsce w kategorii dziewczynek z rocznika 2006 oraz Wiktoria Derwich V miejsce w tej samej kategorii wiekowej ze Szkoły Podstawowej w Masanowie.

W sobotę 8 czerwca 2019 r. uczeń Szkoły Podstawowej w Ołoboku – Jakub Robotnikowski będący zawodnikiem KS STAL LA Ostrów Wielkopolski wraz ze swoimi klubowymi kolegami wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski U16 w sztafecie 4×100 chłopców.

Autor: Bogumił Walerian