W środę 19 października w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się gala wręczenia stypendiów dla najzdolniejszych uczniów za rok szkolny 2021/2022.

Uroczystość otworzył i poprowadził Zastępca Wójta Bartosz Kubica, który serdecznie powitał wszystkich przybyłych gości. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Anatol Piaskowski, który w swoim przemówieniu do stypendystów docenił ich ciężką pracę oraz składający się na sukces trud nauczycieli i rodziców. W uroczystości wzięli udział również: Sekretarz Gminy Mirosława Busza, Dyrektor GZEASiP Barbara Stasiak wraz z pracownikami, Dyrektor GOK Jerzy Pawłowski, radni gminy, dyrektorzy i nauczyciele oraz stypendyści wraz z rodzicami.

Akty przyznania stypendiów wręczył Wójt Gminy Anatol Piaskowski, który osobiście pogratulował uczniom wysokich wyników w nauce i życzył sukcesu w kolejnym roku szkolnym. Stypendia przyznano dla 28 uczniów z Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy w kwocie 600 zł. Zostały przyznane również 2 stypendia sportowe w kwocie 3100 zł dla Julii Maik (za zajęcie I miejsca w Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat w pływaniu) oraz dla Jakuba Robotnikowskiego (za zajęcie I miejsca w Halowych Mistrzostwach Polski U-18 w Toruniu w skoku w dal).

Uroczystość uatrakcyjnił występ wokalny Aleksandry Dury uczennicy IV LO w Ostrowie Wielkopolskim, członkini zespołu „Autokorekta” działającego przy ostrowskim Gminnym Ośrodku Kultury.

Łączna kwota wsparcia dla stypendystów wyniosła 23 000 zł i została sfinansowana z środków własnych Gminy Sieroszewice.