W niedzielne popołudnie, 5 czerwca Stadion Sportowy w Sieroszewicach stał się areną zaciętej rywalizacji strażaków z ochotniczych straży pożarnych z terenu gminy. Do Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych, rozgrywanych pod czujnym okiem sędziów stanęło 11 jednostek.

W zawodach wzięły udział aż 24 sekcje w następujących kategoriach:

  1. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze ,,MDP’’ – Dziewczęta
  2. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze ,,MDP’’ – Chłopcy
  3. Bojówka – Kobiety
  4. Bojówka – Mężczyźni
  5. Oldboy

Wydarzenie rozpoczęło się uroczystą zbiórką drużyn pożarniczych. Po złożeniu meldunku Prezesowi Oddziału Zarządu Gminnego ZOSP RP Wojciechowi Andrzejewskiemu przez Komendanta Gminnego Wojciecha Hełkę drużyny przystąpiły do rywalizacji. Zawody rozegrane zostały w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniu bojowym. Sędzią głównym turnieju był Leonard Andrzejewski. Podczas realizowania zadań liczył się czas, jak również poprawność ich wykonania.

Zmagania strażaków oglądali Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski z żoną Mirosławą i Zastępca Wójta Bartosz Kubica. Zawodnicy mogli liczyć również na gorący doping zgromadzonej publiczności.

Wójt Gminy wraz Zastępcą wręczyli zwycięzcom pamiątkowe puchary oraz dyplomy. Włodarz Gminy pogratulował wszystkim strażakom, którzy wzięli udział w zawodach, a także podziękował organizatorom za przygotowanie wydarzenia.

W klasyfikacji końcowej wyniki prezentowały się następująco:

  • W kategorii MDP dziewcząt najszybsza była drużyna z Parczewa, a drugie miejsce zajęła Wielowieś. Natomiast w kategorii MDP chłopców drużyna z Wielowsi wyprzedziła Zamość.
  • W żeńskiej sekcji ,,bojówka’’ druhny z Westrzy pokonały jednostkę OSP Zamość. W sekcji męskiej zwyciężyła jednostka z OSP Wielowieś, drugie miejsce zajęła drużyna z OSP Sieroszewice, a trzecie OSP Latowice.
  • W sekcji „oldboy” najlepsza była drużyna z Wielowsi, drugi wynik osiągnęła jednostka z Latowic, a na trzecim miejscu uplasowała się OSP Westrza.

Głównymi organizatorami zawodów była jednostka OSP Sieroszewice oraz Zarząd Gminny. Zadanie zostało współfinansowane ze środków gminy Sieroszewice w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych.