W minioną niedzielę, 18 września 2022 roku przy Sali wiejskiej w Rososzycy odbył się festyn pn. „Pyrczok Święto Ziemniaka”. Impreza odbyła się z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich oraz Sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Rososzyca. Imprezę poprowadził konferansjer Sławomir Janelt, który mimo chłodnej pogody zagrzewał publiczność do zabawy.

W wydarzeniu wzięli udział: Poseł RP Tomasz Ławniczak, Wójt Gminy Sieroszewice Anatol Piaskowski oraz Zastępca Wójta Bartosz Kubica.

Po uroczystym powitaniu gości przez Przewodniczącą KGW Grażynę Jędras oraz Sołtysa Andrzeja Chwiłkowskiego głos zabrał Wójt Gminy Anatol Piaskowski, który podziękował za organizację wydarzenia, życzył wszystkim dobrej zabawy oraz zachęcał do spróbowania dań z ziemniaka.

Przygotowano mnóstwo atrakcji: animacje, przejazdy bryczką konną, gry i zabawy dla dzieci oraz starszych uczestników imprezy, konkurs na „Najdziwniejszego ziemniaka” oraz zawody w podnoszeniu worka ziemniaków. Ponadto Nadleśnictwo Taczanów przygotowało zagadki dotyczące lasu oraz drobne upominki. Część artystyczną wypełniły występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rososzycy oraz koncert Sławomira Olgierda Kramma.

Panie z KGW Rososzyca zadbały o doskonały poczęstunek. Serwowano głównie potrawy z ziemniaka, który był głównym bohaterem festynu.

Przedsięwzięcie zostało współfinansowane z środków budżetu Gminy Sieroszewice pozyskanych w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych.